Results 2008

Home
The Committee
Competitions
Results
Forms
Coaches
Photo Pages
Links Page
Contacting Us
Fund Raising
Newsletters
Synchronised Skating

                   

21-25/1/08 Summer Trophy 2008

Results 1

Results 2

17/2/08

HISC In-House Competition

Results

2/3/08

Aussie Skate - COIR

Results

12-13/4/08

SA Skate

Results

13/4/08

SFSC Trophy Night

Results

19/4/08

Aussie Skate - Liverpool

Results

27/4/08

Penrith Ice Palace Trophy

Results

4/5/08

CCFSC Club Championships

Results

17-18/5/08

PVFSC, NW & BC Club Championships

Results

23-24/5/08

Autumn Trophy - Canberra

Results

24-25/5/08

SFSC & LCCFSC Club Championships

Results

1/6/08

Aussie Skate - Hunter

Results

6-9/6/08

Hollins Trophy   

Results

29/6/08

HISC In-House Competition

Results

29/6/08

LCCFSC & SFSC Club Chp's Aussie Sk

Results

30/6/08

Winter SSJ

Results

5/7/08

Aussie Skate - Penrith

Results

23-27/7/08

NSW Figure Skating Championships 

Results

16-23/8/08

Australian Figure Skating Championships 

Results

6/9/08

Aussie Skate - Liverpool 

Results

4/10/08

2008 National Federation Challenge 

Results

5/10/08

Reg Park Artistic 

Results

11/10/08

Aussie Skate - Penrith

Results

12/10/08

HISC Club Championships Aussie Skate Level 

Results

11-12/10/08

MJS Trophy

Results

19-20/10/08

MIRA

Results

2/11/08

Rubina Doolan & NSW Artistic

Results

15/11/08

Penrith Artistic

Results

30/11/08

Aussie Skate - Canterbury

Results

 

2008 CLUB CHAMPIONS

        Aussie Skate Levels

        Tiny Tots                                     - Ashley Beyer

        Basic Ladies                                - Maddison Jurd

        Novice Ladies 8 & Under            - Ashleigh Meyer

        Novice Ladies 9 & Over              - Megan Brook

        Intermediate Ladies 10 & Under  - Serina Lawder

        Intermediate Ladies 11 & Over    - Brittany Lamb

        Intermediate Men                         - Mitchell Smith

        Freeskate 1 Ladies 9 & Under     - Amelia Sadler

        Freeskate 1 Ladies 10 & 11         - Lena Ingram

        Freeskate 1 Ladies 12 & Over     - Tiffany Easterbrook

        Freeskate 2 Ladies                       - Katelyn Hampton

        NSWISA Levels

        Preliminary Development Ladies   - Carson McGovern

        Preliminary Development Men      - Sam Gillard

        Preliminary Ladies                        - Renee Hambly

        Elementary Ladies                        - Kailani Craine

        Pre-Primary Ladies                      - Natasha Hopgood

        Primary Ladies                             - Rebecca Dellaca

        Intermediate Ladies                      - Madeline Cootes

        Intermediate Men                         - William Salsbury

        Novice Ladies                             - Alannah Stott

        Novice Men                                - Brad McLachlan

        

 

               AUSSIE SKATE POINT SCORE RESULTS                  

 

         Final 2007/2008 Results

 

          2008/2009 Results

 

                                                                                     

                                                                                                          Return to Results

   
   2005 Hunter Ice Skating Club

Located in the Hunter Ice Skating Stadium, 230 Macquarie Road Warners Bay NSW